Článok o koučingu na postoj.sk« Back to Questions List

Ahoj, začiatkom mesiaca vyšiel na Postoji článok o koučingu. Zaujala ma časť, keď kouč začal klienta presviedčať... Asi dobre nepočúval na výcviku. Juro Hatala https://www.postoj.sk/21920/vyhorenie-ci-tuzba-po-dietati-pomoze-osobny-kouc
Posted by Juraj Hatala
Asked on 25. marca 2017 11:33

ÁNo, čítal som to, nakonci vyznel článok celkom priaznivo pre koučing, ale ten príklad, kedy sa už nezveruje koučovaný manželke ale koučovi je trochu pritiahnutý za vlasy. Mal som pocit, že to bolo vymyslené, celý prípad Juraj či ako sa volal.
Je doležité, aby sme takéto chyby nerobili, verím, že by to nikomu z našich absolvetov nenapadlo…
Potrebujeme preukazovať vysokú profesionalitu, a zároveň hlboko v duši vyznávať, že to nie my…preto chystáme REGISTER kresťanských koučov na Slovensku. Viac o tom v niektorom Newslettri. Bude pribúdať aj útokov na koučing alebo aspoň jeho znevažovanie. My sa snažíme, aby mal kresťanský koučing hlboké duchovné zázemie, aby to nebola iba technika zabalená do kresťanskej dekorácie…Krásne o tom vypovedajú eseje, vždy som dojatý, keď ich čítam a uvedomujem si ako Pán vstupuje do života mnohých z nás…O to viac ma mrzí, ked aj u saleziánov výjde brožúrka Otec a syn, kde hneď v úvode je koučing dehonestovaný našim priateľom…každý už má pomaly kouča na všetko…je to hlboké nepochopenie.
Snažme sa preto o najvyššiu profesionalitu…to je to naše nosenie nádob a ich plnenie vodou—Pán potom koná zázraky…chce nás mať pri tom…je to úžasné si to uvedomiť, že nás che ”do partie”.
Požehnaný čas všetkým.

Posted by Marián Kubeš
Answered On 25. marca 2017 18:35