V čom chcete rásť?« Späť na zoznam otázok

Milí priatelia, ak uvažujete o tom ako sa stať lepším koučom, pravdepodobne budete vedieť povedať aj to, v akej oblasti by ste sa chceli najradšej posunúť. Čo by bolo pre vás najužitočnejšie? A to bez ohľadu na to či už koučujete dlhšie alebo sa iba odhodlávate začať. Budem vďačný, ak sa podelíte s nami. Umožní nám to pripraviť pre vás už onedlho ponuku krátkych rozvojových workshopow takpovediac šitých na mieru. Teším sa na vaše námety.
Odoslal Marián Kubeš
Spýtal sa 14. marca 2017 11:15

Ahoj, Marián, teraz po konferencii viem jednoznačne povedať, že by som potrebovala workshop: ”Praktické cvičenia z kladenia silných otázok.” Včera som sa snažila koučovať dcéru a čo otázka, to ”nesprávna” otázka. Napokon som zistila, že to nebolo celkom na škodu, lebo len čo som jej konečne položila otázku otvorenú a silnú, s nedôverou prerušila rozhovor a povedala mi: ”Ak ma chceš koučovať, musíš to robiť nenápadne.” Tak neviem, mohli by sme mať workshop: ”Ako nenápadne klásť silné otvorené otázky?” (smajlík) Hela

Odoslal Helena Sališová
Odpovedal 30. októbra 2017 15:42

Ahoj Maroš. Nakoľko sme spolu s Marikou absolvovali obidvaja výcvik, tak to nejako na teraz vnímame, že našou ”parketou” bude pravdepodobne koučovanie manželských párov. Chceli by sme v tomto však dať priestor Duchu Svätému a nechať sa ním viesť, ale momentálne to takto nejako cítime. Zatiaľ sme sa prihlásili na kurz 23.-24. júna a ďalej uvidíme, kam nás to zaveje.

Odoslal Ján Bednár
Odpovedal 17. apríla 2017 20:05

Ahoj Juraj,
vnímam Tvoj zápas. Môže trvať dlho, dlhšie než je nám to obyčajne milé. Včera som pracoval s párom, ktorý už vyše roka zápasí o svoj vzťah. V tom zápase to vyzerá tak, že sú stále na začiatku, ja však s Gitkou vnímam ”zvonka”, že robia pokrok. Nie sú to schopní vidieť, musím im to povedať. A potom aj malé kroky začnú vnímať ako kroky majúce hodnotu. Všetkých nás to učí pokore. Aby sa zachovala ich túžba premieňať ďalej svoje srdcia a nestratili nádej. A vyučuje to aj nás, že to nie my…
Ak by si stál o kouča, určite sa v Tvojom okolí nájde niekto, kto Ti rád položí nečakané otázky…
Želám Ti, aby sa hmla postupne rozplývala a milosť poznania, ako ďalej. MK

Odoslal Marián Kubeš
Odpovedal 16. marca 2017 13:30

Ahoj(te), ja mám teraz obdobie rozlišovania a moc mi to nejde. Naozaj potrebujem ”polievať” dar rozlišovania, dar pokoja v srdci aby som mohol počuť Boží hlas či už v ťažkých ale aj veselých chvíľach. Súvisí to aj s koučingom, pretože je to oblasť ktorá ma veľmi zaujíma, ale momentálne nie som vôbec aktívny. A snažím sa rozlíšiť prečo, … .

Odoslal Juraj Žabka
Odpovedal 15. marca 2017 23:48