V čom chcete rásť?« Back to Questions List

Milí priatelia, ak uvažujete o tom ako sa stať lepším koučom, pravdepodobne budete vedieť povedať aj to, v akej oblasti by ste sa chceli najradšej posunúť. Čo by bolo pre vás najužitočnejšie? A to bez ohľadu na to či už koučujete dlhšie alebo sa iba odhodlávate začať. Budem vďačný, ak sa podelíte s nami. Umožní nám to pripraviť pre vás už onedlho ponuku krátkych rozvojových workshopow takpovediac šitých na mieru. Teším sa na vaše námety.
Posted by Marián Kubeš
Asked on 14. marca 2017 11:15

Ahoj, Marián, teraz po konferencii viem jednoznačne povedať, že by som potrebovala workshop: ”Praktické cvičenia z kladenia silných otázok.” Včera som sa snažila koučovať dcéru a čo otázka, to ”nesprávna” otázka. Napokon som zistila, že to nebolo celkom na škodu, lebo len čo som jej konečne položila otázku otvorenú a silnú, s nedôverou prerušila rozhovor a povedala mi: ”Ak ma chceš koučovať, musíš to robiť nenápadne.” Tak neviem, mohli by sme mať workshop: ”Ako nenápadne klásť silné otvorené otázky?” (smajlík) Hela

Posted by Helena Sališová
Answered On 30. októbra 2017 15:42

Ahoj Maroš. Nakoľko sme spolu s Marikou absolvovali obidvaja výcvik, tak to nejako na teraz vnímame, že našou ”parketou” bude pravdepodobne koučovanie manželských párov. Chceli by sme v tomto však dať priestor Duchu Svätému a nechať sa ním viesť, ale momentálne to takto nejako cítime. Zatiaľ sme sa prihlásili na kurz 23.-24. júna a ďalej uvidíme, kam nás to zaveje.

Posted by Ján Bednár
Answered On 17. apríla 2017 20:05

Ahoj Juraj,
vnímam Tvoj zápas. Môže trvať dlho, dlhšie než je nám to obyčajne milé. Včera som pracoval s párom, ktorý už vyše roka zápasí o svoj vzťah. V tom zápase to vyzerá tak, že sú stále na začiatku, ja však s Gitkou vnímam ”zvonka”, že robia pokrok. Nie sú to schopní vidieť, musím im to povedať. A potom aj malé kroky začnú vnímať ako kroky majúce hodnotu. Všetkých nás to učí pokore. Aby sa zachovala ich túžba premieňať ďalej svoje srdcia a nestratili nádej. A vyučuje to aj nás, že to nie my…
Ak by si stál o kouča, určite sa v Tvojom okolí nájde niekto, kto Ti rád položí nečakané otázky…
Želám Ti, aby sa hmla postupne rozplývala a milosť poznania, ako ďalej. MK

Posted by Marián Kubeš
Answered On 16. marca 2017 13:30

Ahoj(te), ja mám teraz obdobie rozlišovania a moc mi to nejde. Naozaj potrebujem ”polievať” dar rozlišovania, dar pokoja v srdci aby som mohol počuť Boží hlas či už v ťažkých ale aj veselých chvíľach. Súvisí to aj s koučingom, pretože je to oblasť ktorá ma veľmi zaujíma, ale momentálne nie som vôbec aktívny. A snažím sa rozlíšiť prečo, … .

Posted by Juraj Žabka
Answered On 15. marca 2017 23:48